fbpx

מעיינות בעמק המעיינות

טיול מעיינות בעמק המעיינות

רגע לפני שמתכננים טיול

עמק המעיינות בורך בעשרות מקורות מים טבעיים, חלקם מוגדרים כשמורת טבע וחלקם שופצו לשימוש מטיילים. בשנה האחרונה הביקוש לטיולי טבע בישראל עלה באופן משמעותי ולצערנו גם כמות הלכלוך והפגיעה באיכות הסביבה ובבעלי החיים.

אנו מזכירים לכם, אחרי הבילוי להשאיר את השטח נקי, ללא אשפה ולכלוך.

שיהיה בילוי נעים ורטוב!

עין מודע

הוא צלול ונובע כל השנה, מסביבו עצי אקליפטוס ושולחנות פיקניק – מעיין עין מודע: כל מה שרציתם לדעת לפני שתקפצו למים. להמשך קריאה

עין מודע
גן השלושה – הסחנה

בריכות נפלאות ובהן מי מעיינות ומפלים בערוץ נחל עמל. טמפרטורת המים במעיינות קבועה כל השנה – 28 מעלות צלזיוס.

גן השלושה סחנה
נחל קיבוצים

הנחל זורם בשטח הפארק כמעט 1.5 ק"מ. הרבה משפחות ומטיילים מעדיפים במקום ללכת בשבילים הסלולים, להיכנס למים עם גלגלי ים ומזרונים ולשוט לאורך הנחל הרגוע עד סופו. להמשך קריאה

נחל קיבוצים מעוף הציפור
בריכת הטחנה

דמיינו בריכה גדולה מוקפת עצי אקליפטוס בוגרים, צל, שולחנות פיקניק ומים רדודים שמגיעים עד הברכיים.

חץ הפעלה/כפתור PLAY בריכת הטחנה
עין שוקק

מימיו הצלולים של עין שוקק ניראים כבר מרחוק, ללא ספק חוויה מדהימה לעיניים. ומה השיא? להיכנס למים ולראות את הקרקעית.

חץ הפעלה/כפתור PLAY עין שוקק
הבריכה המשולשת

נחל קיבוצים מסתיים בבריכה המשולשת בעומק של מטר-מטר וחצי, מים נעימים והרבה פינות ישיבה לפיקניק מסביב.

חץ הפעלה/כפתור PLAY המשולשת

עוד ועוד נחלים

עין נזם

עין נזם (או בשמו השני עין חונזיר) הוא אחד האוצרות הטבעיים המלוטשים שמציע עמק המעיינות העשיר. המעיין השקט והקריר נובע ומימיו הצלולים יוצרים בריכה מרהיבה עומק של כ-2.5 מטרים. בריכת עין נזם רחבת הידיים פרושה בנחת כמרבץ מזמין לטובלים. מתאים במיוחד לטבילה קרירה בימי הקיץ החמים בעמק.

עין הנצי"ב

אם יש פנינה טורקיז באוצרות הטבע של ארץ ישראל, היא ללא ספק מעיין עין הנצי"ב – עין יהודה. מקור המים הצלול והעמוק הזה, הוא אחד המעיינות המרהיבים ביותר בארץ. כמו אגם קסום צפון, בריכת המעיין מפתה בגוון הטורקיז העז והנקי של מימיה.

ממדיה הגדולים של בריכת המעיין, שעומקה מגיע לכ-4 מטרים, הופכים אותה למקום מושלם לשחייה. מדרגות ומשטח קפיצה מיוחדים מזמינים את המטיילים לדלג אל תוך הבריכה הקרירה והמרעננת.

המפלים הלבנים

הפינה הפסטורלית של המפלים הלבנים היא ללא ספק אחד האתרים המרגשים והיפיפיים בעמק המעיינות.

מטיילים שבאו לחוות את המפלים הלבנים מקרוב יכולים לצלול אל בריכת השכשוך הקטנטונת הצמודה להם. הבריכה הפסטורלית מתאימה למקסימום 5-6 מתרחצים בו-זמנית. מעליה ניצבת נדנדה ארוכה על חבל העץ, שעליה יכולים הילדים והילדות לשבת ולשאוב קצת אוויר צח בין הטבילות הקרירות.

השם, מפלים לבנים, ניתן בגלל הקצף הלבן הנוצר מצניחתם העזה מגובה של מספר מטרים של המים הקרירים.

ומה עוד כדאי לדעת לפני שבאים?

הקיץ הישראלי ידוע בחום ובלחות ששוררת ברוב חלקי המדינה, ימים ארוכים מאז סוף החורף ותחילת האביב עוברים על כולנו עם עומסי חום קיצוניים וטמפרטורות גבוהות במיוחד שמביאות כל אחד לרצות לקפוץ לתוך בריכת מים ולא לצאת.
כשאתם מתכננים יום כיף באמצע שבוע או בסוף שבוע שכל כולו רטוב, הנה כמה דברים חיוניים שיהפכו את היום למהנה ואיכותי.

המובן מאליו: מים
כשאנחנו נמצאים בתוך מים תחושת הצמא נעלמת כי הגוף לא מרגיש שהוא פולט זיעה ומאבד נוזלים, לכן חשוב מאוד לשתות הרבה מים בימים חמים ובעיקר כשאתם עושים טיול בין מעיינות.

כובע וקרם הגנה
פעם היו קוראים לזה חכם בשמש, היום פשוט קוראים לזה מודעות.
כובע גם שומר על אזור הפנים וגם מגן על העיניים. בבילוי של כמה שעות כדאי למרוח לפחות 2-3 פעמים קרם הגנה כדי לשמור על העור החשוף לשמש, כמו כאן, כדאי להתמקם באזור.

חטיפים… קל!
זה אולי החלק הכי טוב בטיול, הרגע שבו מוציאים מהתיק שקיות חטיפים מלוחים לכם ולילדים. כדאי להביא דברים שלא מתקלקלים אם נמצאים בסביבה חמה מידי או עם לחות.

לשמור על הניקיון
הטבע שסובב אותנו אינו מובן מאליו, אם כל אחד מאיתנו יידאג לפנות את האשפה לפחים – הטבע יישמר ונוכל ליהנות ממנו עוד שנים רבות.